EntellektuelForum Forum Ana Sayfa EntellektuelForum

 
 SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   KayıtKayıt 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

ADNAN OKTAR

 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    EntellektuelForum Forum Ana Sayfa -> ÇÖPLÜK
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
EkimKayıt: 21 Arl 2007
Mesajlar: 2634
Konum: Kanada

MesajTarih: Çrş Oca 20, 2010 1:27 am    Mesaj konusu: ADNAN OKTAR Alıntıyla Cevap Gönder

Adnan Oktar ve 'kedicikler'den 2019 Seçimlerinde Erdoğan'a tam destek
Barış CAN-YURT
18 Aralık 2017Harun Yahya adıyla kitaplar yazan, 'kedicikler'le tanınan Adnan Oktar 2019 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nde Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı. Oktar, Erdoğan'da Mehdi özellikleri olduğunu iddia etti.

Kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar kendi kanalı A9 Tv'de 2019 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı. A9 Tv'de Adnan Oktar 'Tayyip Hocamın milletçe yanında olacağız. 2019'da da, 2019'dan sonra da. Ve İslam Birliği'nin kurulduğunu hep beraber göreceğiz' dedi. Adnan Oktar'ın kedicikleri ise Oktar'ın bu sözlerini sosyal medyadan paylaştı.
Yurt Gazetesi

"İsrail soyundanım" açıklamasını yapan Adnan Oktar'dan Kudüs mesajı
09.12.2017ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını yorumlayan Adnan Oktar, " İsrail'in Kudüs'ü tarihi bir şehir olarak muhafaza etmesi gerekiyor" açıklamasında bulundu.

  
ABD başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesinin yankı hala devam ederken konuyla ilgili bir değerlendirmede Adnan Oktar'dan geldi.

Kendi televizyon kanalında "Kediciklerim" dediği genç kızlarla yaptığı programla adından söz ettiren Adnan Oktar, İsrail'in Kudüs'ü tarihi bir şehir olarak muhafaza etmesi gerektiğini belirterek "Mevcut durumun muhafaza edilmesi Museviler için de Hristiyanlar için de Müslümanlar için de daha doğru olur" dedi.

"İSRAİL SOYUNDANIM" DEMİŞTİ

Daha önce yaptığı bir açıklamada "İsrail soyundanım" diyen Adnan Oktar, siyasi hareketliliğin Kudüs'e taşınmasının tarihi bir hata olacağını belirterek "Kudüs dini bir şehir, tarihi bir şehir. Orijinal haliyle kalması gerekir. Siyasi hareketliliğin Kudüs'e taşınması doğru olmaz. Mevcut durumu muhafaza etmek doğru olur. Müslümanlarla Musevileri çatıştırmayı hedefleyen bir oyuna gelmemek gerekir. Kudüs, Hristiyanlar, Museviler, Müslümanlar için kutsal bir topraktır. Kudüs konusunda 'Ben yaptım oldu' diye bir mantıkla hareket edilmez. Bu tüm bölgeyi Allah korusun ateşe atar" dedi.

"KUDÜS, ÜÇ DİN İÇİN DE KUTSAL BİR ŞEHİR"

Kudüs'ün üç din içinde kutsal bir şehir olduğunu vurgulayan Adnan Oktar, sözlerine şöyle devam etti: "Kudüs Müslüman, Musevi, Hristiyan tüm dindarlar için kutsaldır. Allah her üç din için de o şehri kutsal kılmış. 'Senin değil benim' mantığıyla hareket edilmez. Üç dinin mensuplarının da güven içinde olacağı bir ortam olması önemlidir."
Süperhabertv

Cevat Babuna'nın ölüm ilanında çarpıcı ayrıntı...
17.09.2017İlanda Prof. Dr. Babuna’nın 5 çocuğunun hiçbirinin isminin yer almaması dikkat çekti.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cevat Babuna 15 Eylül 2017 Cuma günü hayatını kaybetti.

Babuna’nın ailesi Hürriyet gazetesine Cevat Babuna’nın ölümüyle ilgili bir ilan verdi. İlanda şu ifadeler kullanıldı:

“Köprülü eşrafından Hacı Halil Babuna ve Nazire Babuna’nın oğulları, Semin Babuna’nın çok sevgili eşi, Prof. Dr. Cahit Babuna ve Ecz. Cevdet Babuna’nın ağabeyi, Prof. Dr. Tevfik Ertüzün’ün sevgili kayınpederi, Emre Ertüzün ve Sema Ertüzün’ün muhterem dedeleri, Ayşe Ertüzün ve Ahmed Kerem Ertüzün’ün çok sevgili büyük dedeleri, Dr. Çiçek Babuna ve Nezahat Babuna’nın kayınbiraderleri, Adnan - Mehtap - Deniz Babuna, Aydın - Fatoş - Elvan Babuna, Goncagül - Gamzegül Babuna’nın amcaları, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden, sabredici ve şükredir insan Sayın Prof. Dr. (Hacı) Cevat Babuna 15 Eylül Cuma günü 92 yaşında vefat ederek rahmet-i Rahman’a kavuşmuştur.

Merhumun cenazesi 18 Eylül Pazartesi günü Fatih Camii’nde kılınacak öğle namazına müteakip Sakızağacı Şehitliği’nde defnedilecektir.”

İLANDA DİKKAT ÇEKEN AYRINTI VE ADNAN OKTAR KAVGASI

Oda TV'nin haberine göre; ilanda Prof. Dr. Babuna’nın 5 çocuğunun hiçbirinin isminin yer almaması dikkat çekti.

Prof. Dr. Babuna, 2006 yılında verdiği röportajda çocuklarının beyninin Adnan Oktar tarafından yıkandığını söylemişti. Çocukları ise Babuna’yı “Organ kaçakçısı” olmakla suçlamıştı. O dönemde başlayan kavga Babuna’nın son nefesine kadar sürmüştü. İlanda çocuklarının isminin yer almaması, aile içindeki Adnan Oktar kavgasının sürdüğünün işareti olarak yorumlandı.

“ADNAN OKTAR AİLELERİ PERİŞAN EDEN BİR ADAM”

Prof. Dr. Cevat Babuna yaşananlarla ilgili şunları söylemişti:

“Kendisi bilmediğimiz bir usulle bu çocukların beyinlerini hakimiyeti altına alıyor. Onları robotlaştırıyor. Gazetede oğlumun resmini gördüm, robot olmuş. Bakışları bile donuklaşmış. Ben hem onun babası, hem de hocasıyım. Oğlum yıllar önce kansere yakalanmıştı. Hepimiz seferber olduk ve şükürler olsun daha sonra iyileşti. Ancak bu sefer de sosyal kansere yakalandı.

Yüzü, mezardan çıkmış insanın yüzü gibi. Konuştukları insanın hafızasını almayan şeyler. Bana organ mafyası diyor, annesine ağzına alınmayacak şeyler söylüyor. Manen ve madden akla, hayale sığmayacak bir şey bu. Bir insana oğlu bunu nasıl yapar? Demek ki yaptırıyor. Bu yalnız Babuna ailesinin bir problemi değil. Etkisi altına aldığı çocukların hepsi seçkin ailelere mensup. Kendi oğlumuz tarafından elimiz kolumuz bağlı. Bir anne baba için ağır bir olay. Hiç kimsenin yaşamasını istemem. Ne diyeceksiniz ki oğlunuza! Dava mı açacaksınız! Hapse mi girsin! Susmayı tercih ediyoruz. Adnan Oktar, aileleri perişan eden bir adam. 5 çocuğum da üniversite mezunu. Terbiyeleri mükemmel. Çocuklarım ve 2 torunum o grupla birlikte. Adama hayranlar. Kızım Ceydan, rahmetli eşinden kalan evi ve yazlık çiftliği ona bıraktı. Çocuklarıma bıraktığım Merter’deki han da Adnan Hoca’ya verilmiş.”
Süperhabewrtv

Adnan Oktar'a "Cezai ehliyet" şoku
08.03.2015Yaklaşık 10 yıldan bu yana 5 bine yakın hakaret davası açan Adnan Hoca, bir kısmı sonuçlanan davalardan tazminatlar kazandı. Ancak bir hâkim Adnan Hoca’nın “Cezai ehliyeti yoktur” raporunu hatırlayınca davalar geri çekildi.

Habertürk'ten Sedef Şenkal Demir'in haberine göre, Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar, 10 yıldan bu yana vatandaşlara avukatları aracılığıyla binlerce hakaret davası açtı. Bu davaların bir kısmı sonuçlandı ve Oktar tazminat kazandı. Ancak bir hâkim Adnan Hoca’nın 28 yıl önce almış olduğu “Cezai ehliyeti yoktur” raporunu hatırlayınca işler karıştı. Görevi kötüye kullanmakla suçlanacaklarından korkan avukatlar, yüzlerce davayı geri çekmeye başladı.

HÂKİMİN DİKKATİ

1987’de çete suçundan yargılanan Oktar’ın Adli Tıp Kurumu’nca verilen “Cezai ehliyeti yoktur” raporunu hatırlayan hâkim, bu raporun söz konusu mahkemeden istenmesine karar verdi. Bunun üzerine Oktar’ın avukatları, şikâyetten vazgeçtiklerini bildirdi. Adnan Oktar’ın açtığı davalara bakan diğer mahkemelerin hâkimleri de bu raporu isteme kararı aldı. Bu gelişme üzerine Oktar’ın avukatları, davalarından vazgeçtiklerini belirten dilekçe vermeye başladı.

ANCAK VASİ DAVA AÇABİLİR

Açılan ve sanık aleyhine sonuçlanan her hakaret davasında avukatlara 1500 lira avukatlık ücreti sanık tarafından ödeniyor. Ardından açılan tazminat davasında da avukatlar aynı miktarda parayı sanıktan alıyor. Hukukçular, bir kişinin cezai ehliyetinin bulunmadığına dair raporun olması halinde ancak vasi aracılığıyla dava açılabileceğini belirtirken, avukatların kanunen bu davalarda vekillik yapamayacaklarının da altını çizdi.
Odatv.com

Adnan Oktar'dan İsrail'e Barıştırma Heyeti!
14 Eyll 2011
Ana HaberJerusalem Post gazetesi, Adnan Oktarın, Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin onarılması amacıyla Kudüs;e bir heyet gönderdiğini yazdı

Jerusalem Post gazetesi, “etkili” ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a “yakın” olduğunu iddia ettiği Adnan Oktar tarafından Kudüs'e gönderilen hayetin “iki ülke arasındaki anlaşmazlığın çözümü için dini kanallarla diyalog açılmasını önerdiğini” öne sürdü.

Heyetin İsrail İçişleri Bakanı Eli Yishai ve Knesset (parlamento) Başkanı Reuven Rivlin ile görüştüğü, Yishai'yi Türkiye'ye davet ettiği, Yishai'nin de olumsuz bir yanıt vermediği kaydedildi. İsrail Ordu Radyosu'nun bu konudaki haberinde ise, Yishai'nin görüşmede, İsrail'de yapılan iç tartışmalarda filo baskını nedeniyle özür dilenmesine karşı çıktığını söylediği kaydedilirken Yishai'nin, “Ankara'ya potansiyel bir ziyaret sırasında kendisinden İsrail hükümetinin adına özür dilemesinin istenip istenmeyeceğini sorduğu” da belirtildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLAMASI

Bu arada, Yishai'nin bürosunda yapılan açıklamada “İçişleri Bakanı, Türkiye ile ilişkilere büyük önem verirken Siyonist İsrail'in ilkelerine bağlı da kalıyor. Eğer Yishai Türkiye'yi ziyaret ederse, bu ziyaret, Başbakan ve diğer ilgili unsurlarla koordinasyon içinde gerçekleşir” iddiası öne sürüldü.

ADNAN OKTAR İSRAİL'E NEDEN GİDİYOR
10.01.2011

Türkiye İsrail geriliminin yaşandığı günlerde ilginç bir isim İsrail'e yolculuğa hazırlanıyor. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu İsrail'den gelen ziyaret talebini geri çevirirken, İslami konularda popüler açıklamaları ile bilinen Adnan Oktar, İsrail'de Bar İlan Üniversitesi'ne Evrim konusunda konferansa gidiyor. Evrim karşıtı kitapları ile bilinen Oktar, 12 Ocak tarihinde üniversitede Darwin ve evrim teorisi karşıtı bir sunum yapacak. Odatv'nin araştırmasına göre Oktar'ı davet eden isim, üniversite profesörlerinden Prof. Doron Aurba. Dindar bir Musevi olan Aurba da Oktar gibi evrim teorisine karşı görüşleri ile biliniyor. Bakalım Oktar'ın İsrail konferansı nasıl geçecek?
Odatv.com

ADNAN OKTAR 8 KİŞİLİK BİR İSRAİLLİ HEYETLE BULUŞUYOR
20.01.2010

Adnan Oktar nam-ı diğer Adnan Hoca, bugün İsrail’den gelen bir heyetle buluşuyor.

İstanbul Cevahir Otel’in Türkuaz Salonu’nda gerçekleşecek toplantı saat 13.00’da gerçekleşecek.

Yerli ve yabancı basın mensuplarının da davetli olacağı bu toplantı için İsrail’den 8 kişilik bir heyet geldi.

İşte Adnan Hoca’nın cümleleriyle İsrail’den gelen heyetin listesi:

1) İmar Bakanı yardımcısı Eyüp Kara (Necef ve Celile için Kalkınma ve İmar Bakanı Yardımcısı; Başbakan Benjamin Netanyahu’ya en yakın Musevi olmayan kişi; Museviler, Müslümanlar, Hıristiyanlar ve diğer tüm dinler arasında güçlü ve sıcak bir ilişki kurulması hedefine sahip)
2) Haham Yeshayahu Hollander (Kudüs Musevi Hahamlar Meclisi Sanhedrin, Beni Nuh Mahkemesi Başkanı)
3) Haham Ben Abrahamson (Kudüs Musevi Hahamlar Meclisi Sanhedrin’in İslam konusunda danışmanı)
4) Efraim Lahav (Başbakanlık ofisinden kıdemli strateji danışmanı; Kudüs Akademik Biriliği yönetim kurulu başkanı)
5) Dürzi topluluğu lideri Şeyh Ameen Kablan
6) Ortodoks Hıristiyan lider Rahip Hurrian Dimitri
7) Bedevi lider Sn. Ataf Krinawi
8) Samaritlerin lideri Sn. Japhet Tsedaka (Yefet Zadka)

Odatv.com

Adnan Oktar: Glad Shalit Bizim Evladımız
21 Ocak 2010
Ana Haber

Oktar, İsrailli heyetle düzenlediği basın açıklamasında "İsrail'e atom bombası atan kimsenin, gökkubbeyi başına yıkarız" dedi.

Oktar: Hiçkimse İsrail'le Aramızı Açamaz

İsrail ile Türkiye arasında yaşanan gerginliğin azınlık bir grup arasında olduğunu savunan Oktar "İsrail ile Türkiye'nin arasını hiçkimse açamaz. Bu suni bir olaydır. İki tarafta da bu konuyu küreklemek isteyen insanlar var" dedi.

Oktar açıklamasına şöyle devam etti: "Türkiye'de 70 milyon insan var. İsrail'de de milyonlarca insan var. Bunlarda bir gerginlik yok. Toplam 10-15 kişi arasında bir gerginlik var. Yani televizyon dizisi ile bir roman, bir tiyatro İsrail'i bizim gözümüzde düşürmez. Bizim İsrail ile hiçbir gerginliğimiz yok. İsrail'de de Türklüğü aşağılamak gibi bir eylem yok.

İsrail ile Türkiye’nin arasını açama çabalarını da boş bir gayret olarak görüyorum ben. İsrail ehli kitap bir ülkedir. Ehli kitaptır onlar. Onlarla aramızda bir gerilim olmasını bir mücadele olmasını asla kabul etmeyiz. Nasıl atalarımızın zamanında dostça yaşadıysak şimdi de aynı şekilde dostça yaşayacağız.

Dolayısıyla savaşlar, kavgalar ve şeytani oyunlar bu yüzyılda bitiyor. Filistin ve İsrail arasındaki arayı açma çabaları mutlaka ortadan kalkacaktır ve kaldırdıkta. Bu konu, bu toplantıda bitirilmiştir. Böyle bir oyuna gelmeyin. İki tarafta da bu konuyu körüklemek isteyen insanlar var. Bu oyuna gelen bir avuç insan olur."

Shalit, Bizim Evladımız. Yakında Özgür Olacak

Shalit'in esaretinden rahatsız olduğunu belirten Oktar "Gilad Shalit, bizim evladımız. O da bizim kardeşimiz. Biz, anne ve babasından ayrı, gerilin içinde yaşamasını tabiki hiçbir şekilde istemiyoruz. Bu ahir zamanda, müslümanlara, musevilere ve hristiyanlara oynanan oyunu bir parçasıdır. Gereksiz savaşlar oldu. Gereksiz mücadeleler var. Biz istiyoruz ki Filistin ile İsrail kucaklaşsın. Bütün hapishaneler boşaltılsın. Herkes huzur içerisinde yaşasın. Ne İsrail hapishanelerinde insan kalsın ne Filistin hapishanelerinde insan kalsın. Ne Shalit, o şekilde huzursuzluk ve gerilim içerisinde tutulsun. Biz, bunları istemiyoruz. Hatta İsrail'deki duvarları tamamen yıkıp kaldıracağız. İsrail alabildiğine özgür olacak. Filistinliler alabildiğine kadar özgür olacak. Çok geniş topraklar. İsrailliler Ürdün'e de gitsin Türkiye'ye gelsinler. Onlar bizim kardeşimiz. Çünkü biz te İspanya'dan getirmiştik Musevi kardeşlerimizi. Ağırlamıştık. Onlar bizim Lailaha illallah kardeşlerimizdir. Müslümanlar da Lailahe illallah Muhammeder Resulullah kardeşlerimizdir. Dolayısıyla Shalit de diğer Filistinli kardeşlerimiz de özgür olacak " dedi.

Teröristler Serbest Bırakılmasın

Oktar, açıklamasına şöyle devam etti: "Tabi biz hapishaneler boşaltılsın derken, terörist olarak serbest bırakılmalarını zaten istemiyoruz. Bu anlamda değil. Burası çok önemli. Teröristi bırakalım, tekrardan adam öldürsün, milleti bombalasın, katletsin anlamında değil. Radikal dindar diye tabir edilen kardeşlerimizin, mesihiyetin mehdiyetin rahmet anlayışına kavuşmasını sağlayacağız. İnsanların burunlarını dahi kanatmayacaklar. Böylece, sevgi insanları, muhabbet fedaileri olarak hapishanelerden çıkacaklar. Eskiden terör yapanlar artık etrafa sevgi saçacaklar inşaallah."

Shalit'in Babasıyla Görüşeceğiz

Oktar ayrıca Gilad Şalit'in babası Noam Şalit'le görüştüklerini söyledi. Noam'ın önümüzdeki hafta Türkiye'ye gelerek Adnan Oktar'la yüzyüze görüşeceği öğrenildi.

Oktar "Noam Shalit de önümüzdeki haftalarda gelecek. Tabi biz güvenlik gerekçesiyle onun geliş zamanını gizli tutacağız. Şuanda zaten onunla bağlantı halindeyiz. İyi de olacak. İslam dünyası için İsrailliler için mutlu haberler bundan sonra peş peşe gelecek" dedi.

Süleyman Mescidi'ni Kuracağız

Oktar, buna ilave olarak Kudüs'te Süleyman mescidini kuracaklarını söyledi.

İsrail Heyetinde Kimler Var?

Oktar'ın Türkiye'de kabul ettiği İsrail heyeti içerisinde yer alan isimler şunlar:

1) İmar Bakanı yardımcısı Eyüp Kara (Necef ve Celile için Kalkınma ve İmar Bakanı Yardımcısı; Başbakan Benjamin Netanyahu’ya en yakın Musevi olmayan kişi; Museviler, Müslümanlar, Hıristiyanlar ve diğer tüm dinler arasında güçlü ve sıcak bir ilişki kurulması hedefine sahip)

2) Haham Yeshayahu Hollander (Kudüs Musevi Hahamlar Meclisi Sanhedrin, Beni Nuh Mahkemesi Başkanı)

3) Haham Ben Abrahamson (Kudüs Musevi Hahamlar Meclisi Sanhedrin’in İslam konusunda danışmanı)

4) Efraim Lahav (Başbakanlık ofisinden kıdemli strateji danışmanı; Kudüs Akademik Biriliği yönetim kurulu başkanı)

5) Dürzi topluluğu lideri Şeyh Ameen Kablan

6) Ortodoks Hıristiyan lider Rahip Hurrian Dimitri

7) Bedevi lider Sn. Ataf Krinawi

8) Samaritlerin lideri Sn. Japhet Tsedaka (Yefet Zadka)

Adnan Hoca'nın İsrail Aşkı!
21 Ocak 2010
İsrailli bir heyet, 3 yıldır Hamas'ın elinde rehin olarak tutulan asker Gilad Şalit'in serbest kalması için "Adnan Hoca"dan "ricacı" oldu.

İsrail ile Türkiye arasındaki büyükelçi geriliminin ardından, İsrail'den dini bir heyet İstanbul'a geldi. Yaşanılan krizi suni bir gündem oluşturulmak istenmesine bağlayan dini liderler, 3 yıldır Hamas'ın elinde rehin olarak tutulan asker Gilad Şalit'in serbest kalması için "Adnan Hoca"dan "ricacı" oldu.

Gruba İsrail'in Negev ve Galile bölgelerinin kalkınmasından sorumlu devlet bakanı yardımcısı ve Likud'un Dürzi milletvekili Eyüp Kara önderlik ediyor. Heyet, "Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar ile görüştü.

Ekipteki isimler Yahudi, Dürzi ve Hristiyanlardan oluşuyor; barışçı söylemiyle tanınan Aşkenaz Ortodoks Rabbi Menahem Fruman, Dürzilerin ikinci büyük şeyhi Amin Kabalan, Ortodoks Hristiyanların en büyük din adamı Dimitri Musa.

Neden Adnan Oktar?

Gruptakilerin söylediklerine göre, Hamas'ın lider kadrosu ve İran'ın aşırı muhafazkâr Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'a Adnan Hoca'nın "naz"ı geçiyor. Haziran 2006'da Hamas tarafından kaçırılan İsrailli Şalit'in kurtarılması için bu nedenle ricacılar.

Adnan Oktar ise, Gilad Şalit'in babası Noam Şalit'le görüştüklerini söyledi.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'ya yakınlığı ile bilinen ve kabinede Musevi olmayan tek İsrailli milletvekili olan Eyup Kara da, Hamas'ın sadece din adamlarının sözünü dinleyeceğini savunuyor:

"Gilad'ın özgürlüğü için herkesle görüşmeye hazırım. Bu insanlar İslam âleminde çok etkili. Esir değişimiyle Şalit'e kavuşamayabiliriz ama ideolojik, manevi ve ahlaki bir zemini kullanarak bunu başarabiliriz."

Hamas'ın esir tuttuğu Şalit'in babası Noam ise, önümüzdeki hafta Türkiye'ye gelerek Adnan Oktar'la yüzyüze görüşecek.

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon'un yarattığı büyükelçi krizi de İsrail heyetinin gündemindeydi. Milletvekili Kara krizin uzun sürmeyeceğini düşünüyor:

"Üç kendini bilmez politikacı Türkiye ile İsrail arasındaki iletişimi bozamayacak."
aktifhaber

Yargıtay, Adnan Oktar’ın “Çıkar amaçlı suç örgütü kurma ve yönetme” suçundan yargılandığı davanın zamanaşımından düşmesine ilişkin kararı bozdu
01 Şubat 2010

Yargıtay, Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar’ın “Çıkar amaçlı suç örgütü kurma, yönetme ve faaliyetlerde bulunma” suçundan 34 kişiyle birlikte yargılandığı davanın zamanaşımından düşmesine ilişkin kararı bozdu. Dosyayı “Yeniden yargılama” için İstanbul’a gönderdi.YARGITAY 8. Dairesi Adnan Oktar ile 34 sanığın yargılandığı “çıkar amaçlı suç örgütü davası”nda, İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği “Zamanaşımı”ndan düşürülmesi kararını bozdu. Sanıklara yeniden mahkeme yolu göründü.

İKİNCİ KEZ YARGITAY’A
Oktar ve 34 sanık hakkında 2000 yılında DGM’de açılan “Çıkar amaçlı suç örgütü kurma, yönetme ve örgüt adına faaliyetlerde bulunma” davası görevsizlikle sivilmahkemelere geçmişti. 7mahkeme dolaşan dava, sonunda İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne geldi. Mahkeme 2005 yılında Adnan Oktar’ı 3 yıl hapis cezasına mahkûm etti ancak Yargıtay 2007’de bu kararı bozdu. İstanbul 2. Ağır Ceza yeniden yargıladığı Oktar hakkındaki davayı bu kez zamanaşımından düşürdü.

KARDEŞLER VE BACILAR
Karar, savcının itirazı ile Yargıtay’a taşındı ve yeniden bozularak dosya İstanbul’a geri gönderildi. Gerekçeli kararda, sanıkların Oktar liderliğinde basın yayın kuruluşları üzerinde nüfuz elde etmek, kendilerine ve başkalarına haksız ekonomik çıkar sağlamak, destekledikleri kişilerin ve siyasi partilerin seçimlerde oy elde etmesini, karşı oldukları kişi ve siyasi partilerin ise oy kaybetmesini sağlamak amacıyla zor ve tehdit uygulamak suretiyle yıldırma, korkutma ve sindirme güçlerini kullandıkları belirtildi. Kararda, örgütün erkek üyelerden oluşan ‘kardeşler’ ve kadın üyelerden oluşan ‘bacılar’ olarak iki grupta faaliyet yürüttüğü kaydedildi. Yargıtay, Oktar’ın avukatının çekildiğinin bildirilmeden yargılamaya devam etmeyi de “savunma hakkının kısıtlanması” olarak değerlendirerek, bozma nedeni yaptı.

Davanın üç hâkimine dava

Adnan Oktar, kendisini yargılayan İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin üç hâkimi hakkında iki ayrı tazminat davası açmıştı. Oktar Mahkeme Başkanı Salih Öztürk ile üyeler Naşid Gürel ve Nuran Yalınbaş’tan 10’ar bin TL manevi tazminat istemişti. Yalınbaş heyet üzerinde bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş baskı ve yıldırma kampanyası olduğunu belirterek, “Her türlü iftira, karalama dilekçesi sunulmuştur. E-posta ve gazete ilanları ile mahkeme üzerinde baskı oluşturulmaya çalışılmıştır. Bu konuda maalesef hiçbir engelle de karşılaşmamışlardır” demişti. Yargıtay, “Adalete aykırı bir karar vermediklerini” belirterek, Oktar’ın beraat eden hâkimlere idari para cezası ödemesine hükmetmişti.

10 yıllık dava

Adnan Oktar ile adamı oldukları iddia edilen 34 kişi hakkında 19 müştekinin şikâyeti üzerine, kaldırılan İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 10 Ocak 2000’da dava açıldı. Şikâyetçilerden 17’si şikâyetlerinden vazgeçerken, sadece Ebru Şimşek ve Fatih Altaylı şikâyetlerini geri çekmedi. Savcı, mahkemenin aldığı zamanaşımı kararını da Yargıtay’a taşıdı.
aktifhaber

Oktar ve Akyol
18 Kasım 2011

Adnan Oktar, eski öğrencisi Mustafa Akyol'la ilgili önemli iddialarda bulundu. Akyol, telefona katılmak istedi ama bu sefer de Adnan Oktar buna izin vermedi.

Adnan Oktar önceki gün Beyaz Tv'de Gazeteci Nagehan Alçı'nın konuğuydu.

Mustafa Akyol 15 yıllık talebem

Oktar, Mustafa Akyol'un 15 sene talebesi olduğunu, Akyol'u kendisinin eğittiğini, ABD'ye birçok sefer uçak biletleri ve giydiği giysilere kadar kendisinin alarak gönderdiğini söyledi.

Kerataya bildiği her şeyi ben öğrettim

Mustafa Akyol yanıma geldiğinde heavy metalciydi

Mustafa Akyol'un yanına geldiğinde hiçbir şey bilmediğini söyleyen ve heavy metalci olduğunu söyleyen Adnan Oktar, 'kerataya bildiği her şeyi ben öğrettim' dedi.

Mustafa Akyol Programa Bağlanmak İstedi, Adnan Oktar İzin Vermedi

Adnan Oktar'ın Mustafa Akyol'la ilgili sözlerinden sonra, Nagehan Alçı'ya mesajla ulaşan Mustafa Akyol programa bağlanmak ve hakkındaki iddiaları cevaplamak istedi. Ancak Adnan Oktar buna izin vermedi.
aktifhaber
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    EntellektuelForum Forum Ana Sayfa -> ÇÖPLÜK Tüm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

 
Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız


Powered by phpBB © phpBB Group. Hosted by phpBB.BizHat.com


Start Your Own Video Sharing Site

Free Web Hosting | Free Forum Hosting | FlashWebHost.com | Image Hosting | Photo Gallery | FreeMarriage.com

Powered by PhpBBweb.com, setup your forum now!
For Support, visit Forums.BizHat.com